У Вінниці відбувся Круглий стіл на тему «Дорожня карта з розвитку МСП у сфері аквакультури – заходи, фінансування, терміни»

05 жовтня 2017 року у малій залі засідань Вінницької ОДА в рамках проекту розробки Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва у сфері аквакультури у Вінницькій області відбувся Круглий стіл «Дорожня карта з розвитку МСП у сфері аквакультури – заходи, фінансування, терміни». На запрошення організаторів заходу – Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації, Спілки підприємців «Стіна» та Асоціації рибоводів «Союз»  представники органів державної влади і місцевого самоврядування, відповідних профільних міністерств та відомств, підприємці – учасників ринку, представники територіальних громад області та інші зацікавлені сторони обговорили спектр проблемних питань, які супроводжують бізнес у зазначеній сфері. 

Метою зібрання була необхідність на рівні діалогу, дискусії вирішити проблеми для подальшого розвитку підприємництва у сфері аквакультури у Вінницькій області, яка має величезний потенціал розвитку рибогосподарської галузі, суттєвого підвищення зайнятості населення, особливо в сільській місцевості, поліпшення екологічного стану ставків, розчистки малих річок, і в решті, забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Адже в області налічується близько 5,5 тис водойм загальною площею понад 34 тисячі гектарів водного плеса. 

Базою для обговорення стала підготовлена за фінансової підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), яка впроваджується МБО «Фонд «Східна Європа» у партнерстві з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Київський економічний інститут» Дорожня карта, яка містить напрямки та заходи, спрямовані на покращення умов розвитку МСП у сфері аквакультури.

Одним із найголовніших завдань круглого столу було обговорення та ухвала Порядку укладання, виконання та розірвання Договорів оренди водних об’єктів у Вінницькій області, що забезпечить єдині умови ведення рибогосподарського бізнесу у регіоні, надасть рибоводам нормативний інструмент захисту свої прав, сприятиме виходу з «тіні» суб’єктів рибогосподарської діяльності.

Серед переліку інших, не менш важливих заходів ДК - створення юридично-бухгалтерського консультаційного центру для підтримки підприємців сфери аквакультури; ухвалення Програми спільного використання гідротехнічних споруд підприємцями і органами місцевого самоврядування, як альтернатива оренді; ухвалення програм біологічної очистки водойм та аерації; створення моделі та згідно із нею – спеціалізованих рибних ринків для забезпечення потреб громадян у споживанні якісної річкової риби і гідробіонтів; створення патолого-іхтіологічної лабораторії на кафедрі мікробіології Донецького університету ім. Василя Стуса тощо.

Проведення даного заходу підкреслює особливу важливість продовження роботи з покращення стану аквакультури в державі і зокрема – у Вінницькій області.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь за тел.. (096) 152 60 70

© 2010–2018 Спілка підприємців «Стіна»