Як реалізовували свої бізнес-ідеї за 40000 гривень переможці проекту МХП «Село: кроки до розвитку»

Грантери проекту «Село: кроки до розвитку», за підтримки МХП, розповіли один одному, грантодавцям і журналістам про свої перші результати і труднощі, з якими їм довелося зіткнутися. Зустріч відбулася 06 лютого у Вінниці.

 Нагадаємо, у 2017 році переможці проекту отримали від МХП грант по 40 тисяч гривень на започаткування та розвиток власного бізнесу у сільській місцевості. Проект реалізовували одночасно на Черкащині та Вінниччині. У нашій області – в Тульчинському, Немирівському, Бершадському, Тростянецькому, Гайсинському районах.

– Проект спрямований на стимулювання соціальної активності сільських громад та підтримку реалізації найкращих ініціатив громадян щодо економічної самоорганізації сільських жителів, розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю, усунення бар'єрів в розвитку підприємництва та самозайнятості в селах, – доповів журналістам керівник громадської організації «Спілка підприємців «Стіна» Олександр Печалін, котрий опікується адмініструванням проекту.

Проекти переможців охопили різні сфери підприємницької діяльності: від збору та збуту лікарських рослин, організації дитячого та молодіжного дозвілля, виробництва електроенергії, вирощування фруктів, розведення бджіл, виробництва сиру та олії до створення сучасних умов обслуговування у сільській перукарні.

–У моїй перукарні в селі Райгород не було підведено води, що унеможливлювало надання таких послуг, як фарбування, мелірування, колорування, хімічна завивка волосся – розповідає Леся Гнатенко. – Завдяки проекту «Село: кроки до розвитку» ми підвели воду, закупили сучасне обладнання та здійснили ремонт, що не тільки підвищило сервіс, але й збільшило кількість клієнтів.

Крім того, люди похилого віку, особи з інвалідністю, діти-сироти, учасники бойових дій отримують від підприємця знижки на перукарські послуги в рамках реалізації соціальної мети проекту.

Відкрились нові можливості і в учнів ЗОШ сіл Клебань, Богданівка, Білоусівка Тульчинського району. Адже, сюди щотижня викладати курси малювання приїжджає Дмитро Самошевський – художник, майстер своєї справи та вчитель за покликанням.

– На перші зустрічі прийшло дуже багато дітей, їм було цікаво все: як створюється картина, з чого почати малюнок, і як швидко намалювати портрет - розповідає Катерина Самошевська, дружина Дмитра. – На даний момент розвивають свої художні здібності 52 школяра, четверо із них, в т. ч. дитина учасника АТО, дитина із інвалідністю та двоє дітей з багатодітних сімей, відвідують заняття в рамках соціальної мети проекту безкоштовно.

Не побоявся розпочати будівництво МікроГЕС в селі Клебань Тульчинського району Петро Халаман, який реалізовує свій проект з метою виробництва, продажу електроенергії та зменшення викидів вуглекислого газу в навколишнє середовище. Зі слів Петра Михайловича, крім того, що йому потрібно було знайти гроші на дорого вартісне обладнання, яке потрібно для реалізації проекту, він стикнувся із труднощами надто високої вартості нестандартного підключення до електромережі. Але ще 50 тисяч гривень додаткових інвестицій, які він отримав від «Агенції регіонального розвитку Вінницької області» в рамках участі у конкурсі бізнес-планів для підприємств-початківців (стартапів), додало йому впевненості в успішності реалізації проекту.

Як зазначила директор департаменту зі зв’язків із громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності МХП Альона Кузьменко, грантодавець принципово не контролює те, як і на що грантери витрачають отримані кошти.

– Це – наша принципова позиція. Завдання, яке ми ставимо перед собою, – дати людині можливість зробити успішний старт у бізнесі. Життя є життя, і не завжди воно дозволяє суворо йти за бізнес-планом. Ми навіть схвалюємо ініціативність наших грантерів та їхнє вміння реагувати на ситуацію, що змінюється, – сказала пані Кузьменко в коментарі журналістам. – При цьому спілкування з нашими партнерами підтверджує: ніхто з них не витратив отримані кошти неналежним чином. Більше того, люди почали будувати нові плани й мріяти про щось більше. І це нас дуже радує!

За словами Альони Кузьменко, в новому році МХП, крім Черкаської та Вінницької областей, планує запровадження грантів в деяких інших регіонах України, де присутній бізнес МХП.

© 2010–2018 Спілка підприємців «Стіна»