БІЛЛ ГЕЙТС РЕКОМЕНДУВАВ “5 ГАРНИХ КНИГ ДЛЯ ПАРШИВОГО РОКУ”

0
72

Засновник Microsoft поділився в блозі списком нон-фікшн-творів, які підійдуть для фіналу 2020 року. В добірку потрапила історія про офіцера КДБ, який став подвійним агентом британців за часів холодної війни

У передмові до добірки під назвою «5 гарних книг для паршивого року» Білл Гейтс підкреслив, що прочитав безліч відмінних книг, намагаючись заглибитися в складні теми несправедливості (на кшталт протестів Black Lives Matter) або, навпаки, дізнатися щось абстрактне.

«Ці книги здалися мені дійсно цікавими і захоплюючими. Сподіваюся, вам вони теж здадуться захоплюючими », – написав Гейтс.

«Новий Джим Кроу: масові ув’язнення в епоху расової сліпоти»

Мішель Александер

Книга присвячена несправедливості правосуддя по відношенню до темношкірих.

Коментар Білла Гейтса: «Я і раніше був знайомий з деякими даними, але Александер допомогла помістити їх в контекст. Я закрив книгу більш ніж коли-небудь переконаним в тому, що нам потрібен більш справедливий підхід до винесення вироків і що потрібно робити більше інвестицій в “кольорові” спільноти ».

“Діапазон. Як універсали виграють в світі спеціалізацій »

Девід Епштейн

Автор бестселера «Спортивний ген» говорить про перевагу різнобічного розвитку перед односторонніми спеціалізаціями.

Коментар Білла Гейтса: «Я почав стежити за роботою Епштейна після перегляду його неймовірного виступу на TED 2014 про спортивні досягнення. У цій захоплюючій книзі він стверджує: хоча світ начебто і вимагає все більшої спеціалізації, насправді потрібно все більше фахівців, “які мають широкий кругозір з різноманітним досвідом”. <…> Якщо ви володієте знаннями широкого профілю та колись відчували себе в тіні колег-фахівців, ця книга для вас ».

«Шпигун і зрадник: найбільша шпигунська історія холодної війни»

Бен Макінтайр

Захоплююча історія колишнього полковника КДБ Олега Гордієвського, який працював на британську розвідку під псевдонімом Ovation і втік до Великобританії в 1985 році, ставши подвійним агентом. В СРСР його заочно засудили до розстрілу за зраду батьківщині. У 2007 році королева Єлизавета присвятила Гордієвського в Орден святого Михайла і святого Георгія.

Коментар Білла Гейтса:  «Документальна розповідь присвячений офіцеру КДБ Олегу Гордієвський, який став подвійним агентом британців, і Олдріч Еймс – американському перебіжчикові, який, ймовірно, зрадив його. Макінтайр переказує історії, не тільки спираючись на західні джерела, включаючи самого Гордієвського, а й звертаючись до російської сторони. Захоплююче в тій же мірі, що і мої улюблені шпигунські романи ».

«Прекрасне і мерзенне: сага про Черчілля, сім’ї та непокорі під час Бліц»

Ерік Ларсон

У книзі викладені події 1940-1941 років, що відбувалися у Великобританії, коли англійці щоночі ховалися в підвалах і метрополітені, поки нацисти намагалися послабити їх дух жорстокими бомбардуваннями.

Коментар Білла Гейтса: «Їх (англійців) страх і тривога були набагато серйознішими, ніж такі, з якими ми зіткнулися під час пандемії, але все одно вони здаються знайомими. Ларсон дає яскраве уявлення про те, яким було життя звичайних громадян в цей жахливий період, і відмінно справляється з описом британських лідерів, включаючи Вінстона Черчілля і його найближчих радників ».

«Подих від солі: смертельне генетичне захворювання, нова ера в науці і пацієнти і сім’ї, що змінили медицину»

Біджан Тріведі

Книга про наукові відкриття і інноваціях і їх вплив на життя пацієнтів з муковісцидозом.

Коментар Білла Гейтса:  «Ця історія дуже багато важить для мене, тому що я знаю сім’ї, яким допомогли нові ліки, описані в цій книзі. Я підозрюю, що в найближчі роки ми побачимо безліч подібних робіт, тому що біомедичні чудеса народжуються в лабораторіях все більш швидкими темпами ».

Опубліковано: 10 грудень 2020
Джерело: rbc