Кабмін дозволив замовляти права через “Дію” і оформляти номера на машину в автосалоні

0
131

Уряд прийняв два рішення, що спрощують життя власникам автомобілів.
Кабінет міністрів на засіданні 17 лютого схвалив можливість замовлення і відновлення водійських прав в режимі онлайн через додаток “Дія” або через Єдиний державний портал електронних послуг. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно з текстом проекту рішення, опублікованому в Telegram-каналі депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка, через “Дію” можна буде замовити обмін посвідчення після закінчення його терміну, в разі настання непридатності його використання, в разі зміни особистих даних заявника та в разі заміни замість втраченого або вкраденого.

При цьому до заяви, що подається в онлайн-режимі через “Дію”, не потрібно буде додавати фотокопії паперових довідок про зміну особистих даних та про дозвіл на керування транспортним засобом (але цю медичну довідку обов’язково доведеться все ж показати при отриманні посвідчення).

У разі якщо в реєстрі Міністерства внутрішніх справ немає фотографії особи водія або якщо в Єдиному демографічному реєстрі немає даних про його місце проживання, такому заявнику при подачі заявки на посвідчення через “Дію” буде відмовлено.
Отримати посвідчення, замовлені через мобільний додаток, в сервісних центрах МВС можна буде без черги.

“Крім того, ще одним рішенням ми пропонуємо ввести реєстрацію нових авто прямо в автосалонах, щоб люди відразу могли отримати і номерні знаки, і техпаспорт”, – повідомив Шмигаль.

При цьому, за даними Гончаренко, таке рішення на засіданні все ж було прийнято.

Ця хитрість чистить судини на раз і призводить тиск в норму!
Згідно з ним, суб’єкти господарювання, які виявили бажання взяти участь в держреєстрації нових автомобілів, повинні будуть особисто або через уповноваженого представника послати в паперовій або електронній формі в Головний сервісний центр МВС відповідну заяву для укладення договору, текст якого також передбачено цим же документом.

Після цього автосалон зможе збирати і передавати документи водіїв в сервісний центр МВС, а після реєстрації їм автомобіля – друкувати і видавати власникам транспорту свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки.

Нагадаємо, напередодні, 16 лютого, Верховна Рада передбачила можливість для водіїв мати при собі лише електронні документи на машину і показувати для перевірки поліції саме їх.
джерело:delo.ua