Результати засідання Регіональної ради підприємців при ОВА

0
129

02.04.2024 відбулося чергове засідання регіональної ради підприємців при Вінницькій ОВА, в рамках засідання:

було анонсовано про відкриття Регіонального офісу Лодзинського воєводства у Вінницькій області, яке сприятиме налагодженню співпраці на міжнародному рівні, надасть можливість розширити проєкти міжнародної технічної допомоги, значно спростить процедуру для підприємців Вінниччини з  пошуку партнерів в країнах ЄС. Дякуємо за сприяння у розширені можливостей для бізнесу представникам Вінницькій ОВА та безпосередньо Сергію Здітовецькому.

Обговорені скарги від підприємців на дії компаній-постачальників світла та газу. В нашій області діє типова ситуація, коли компанія – монополіст звинувачує підприємця у впливі на електролічильник «полем високої частоти», після чого складаються протоколи, призначається експертиза, та виписуються штрафи від 60 000 – 200 000 грн. Радою прийнято рішення розробити адвокасі- план та озвучити проблему на різних рівнях. В даному питані потрібна потужна підтримка влади, яку запропонував Заступник голови ОВА Сергій Здітовецькій та  Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку  Ігор Цехановський.

 

Також розглянута скарга від підприємців, які здійснюють діяльність у сфері зеленого туризму у с. Буша, Ямпільського району, Вінницької області. Підприємці та жителі громади протестують проти розробки родовища корисних копалин.

Як стало відомо з відкритих джерел, 26 березня відбувся аукціон з продажу через електронний майданчик Родовища Бушанське, яке розташоване на території с. Буша Ямпільської територіальної громади. Територіально – це гора Лисківка. На аукціоні фірмі «СІ-ЕВОЛЮШН» продали 13,1 га цього родовища. Це при тому, що воно розташоване в критичній близькості від житлових будівель, пам’яток історико- культурного призначення, геологічного заказника «Гайдамацький Яр», а також річок Мурафа та Бушанка і джерел питної води.
 

Розробка даного родовища вб’є не тільки зелений туризм (щорічно село відвідує 25-30 тис. туристів), але й спричинить безповоротні екологічних зміни, перешкоди до доступу до питної води та знищить біорізноманіття. Члени ради прийняли рішення про консультаційний супровід  та іншу допомогу підприємцям с. Буша.