21 червня Круглий стіл «Проблеми розвитку підприємництва у сфері аквакультури та шляхи їх подолання»

0
243

21 червня 2017 року у м.Вінниці в рамках проекту розробки Дорожньої карти розвитку малого і середнього підприємництва у сфері аквакультури у Вінницькій області відбудеться Круглий стіл «Проблеми розвитку підприємництва у сфері аквакультури та шляхи їх подолання».

На запрошення організаторів заходу – Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації, Спілки підприємців «Стіна» та Асоціації рибоводів «Союз» представники органів державної влади і місцевого самоврядування, відповідних профільних міністерств та відомств, підприємці – учасників ринку, представники територіальних громад області та інші зацікавлені сторони обговорюватимуть спектр проблемних питань, які супроводжують бізнес у зазначеній сфері.

За інформацією Віри Лученко – заступника голови Асоціації рибоводів «Союз», Вінницька область за офіційною статистикою випускає 12 тон риби на рік, тоді як наявні ресурси, а це понад 5,5 тис водойм загальною площею понад 34 тисячі гектарів водного плеса мають потенціал випуску рибної продукції на кілька порядків вищій.

Важливими до вирішення є проблеми взаємовідносин орендарів та територіальних громад, у власності яких перебувають водні об’єкти, створення нового порядку, яке у повній мірі регулювало б питання ведення підприємницької діяльності у сфері аквакультури, необхідність залучення громадськості та більш широкого поширення інформації про стан справ у цій сфері.

Окрему увагу буде приділено питанням регулювання рибництва, зокрема необхідності зміни звітності про обсяги вирощеної продукції та її подальшого обов’язкового впровадження учасниками ринку, майновому статусу гідроспоруд та ін. Дуже важливим є пошук компромісу у стосунках орендарів та мешканців територіальних громад стосовно використання водойм, в тому числі у питаннях випасу худоби, облаштування місць для купання, спортивного і любительського рибальства тощо.

Проведення даного заходу підкреслює особливу важливість продовження роботи з покращення стану аквакультури в державі і зокрема – у Вінницькій області.

Круглий стіл на тему «Проблеми розвитку підприємництва у сфері аквакультури та шляхи їх подолання» буде проведено 21 червня 2017 року у студії Департаменту агропромислового комплексу Вінницької ОДА (вул.Соборна 15а, 3-й поверх). Час початку – 11 година.

Запрошуємо усіх зацікавлених до участі у важливому громадському обговоренні.

Розробка Дорожньої карти здійснюється за фінансової підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), яка впроваджується МБО «Фонд «Східна Європа» у партнерстві з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Київський економічний інститут».