24 квітня СТІНА проведе семінар для агровиробників по впровадженню системи НАССР

0
1438

    

                          

АНОНС

             м.Вінниця                                                                            МЦ «КВАДРАТ»

24 квітня 2019 року у м. Вінниці відбудеться інформаційний семінар щодо впровадження системи НАССР як складової частини побудови системи безпеки та якості харчових продуктів на ланцюжку «від лану до столу».

Безперечно, питання безпечності того, що ми вживаємо у їжу, завжди буде хвилювати кожного з нас. Це питання є істотним фактором впливу на здоров’я громадян, а відтак опосередковано впливає на соціальні стандарти, запроваджувані у державі, та, відповідно, на витратну частину бюджетів територіальних громад. Крім того, воно щільно пов’язане із розвитком економіки України, де сфера виробництва та обігу харчових продуктів займає чільне місце як один із головних двигунів створення робочих місць, забезпечення економічного зростання, нарощення експортних потужностей та ін.

Пакетом імплементованих Угодою про асоціацію Україна-ЄС нормативів передбачається, що продукція українських виробників має набути якості і безпечності відповідно до європейських стандартів.

Одним із таких, безперечно важливих стандартів, є впровадження системи аналізу ризиків та управління критичними контрольними точками (з англ. – НАССР). Саме завдяки їй усі процеси виробництва і реалізації харчових продуктів набуватимуть контрольованого процедурного вигляду, що позитивно відображатиметься на кінцевому продукті – від вирощеної в полі продукції до її кулінарного еквіваленту на полиці магазину і на нашому столі.

Попри це, готовність більшості українських підприємств харчової галузі до законодавчо обов’язкового впровадження системи НАССР уже з 1 січня 2019 року є неочевидною. Головними причинами цього є низька обізнаність суб’єктів підприємницької діяльності  із основними засадами НАССР, в багатьох випадках – достатньо високою вартістю впровадження на підприємствах окремих її елементів. Відтак, постає питання впровадження цієї системи у кожного суб’єкта господарювання, який здійснює обіг харчових продуктів.

Що саме являє собою система НАССР, як вона має бути побудована і реалізована, які наслідки матиме її не впровадження до 20 вересня 2019 року (завершення терміну дії адаптаційного періоду для українських МСП) – на ці та інші питання відповідатимуть фахівці на серії семінарів та громадських обговорень, перше з яких відбудеться вже 24 квітня у Вінниці. Захід проходитиме за участю фахівців Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, представництва Дерспродспоживслужби і Державної регуляторної служби України у Вінницькій області та експертів з технічних і юридичних питань від громадських об’єднань підприємців.

Спілка підприємців «СТІНА» запрошує виробників аграрної продукції (рослинництво та тваринництво) та суміжних галузей прийняти участь у семінарі з питань якості та безпечності виробництва та обігу харчової продукції, що буде проведений у м.Вінниця за адресою: вул.Театральна 15, МЦ «Квадрат» 24 квітня 2019 року. Початок заходу – о 11.00.

Участь у заході безкоштовна за умов попередньої реєстрації.

Цей захід готується ВОГО «Спілка підприємців «СТІНА» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та/або Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».