27 липня відбудеться презентація проекту Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва у сфері аквакультури.

0
304

27 липня у Вінницькому прес-клубі відбудеться презентація проекту Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва у сфері аквакультури.

В рамках заходу експерти Спілки підприємців “Стіна” та Асоціації рибоводів “Союз”, а також представники Департаменту АПК Вінницької облдержадміністрації поінформують представників ЗМІ щодо стану реалізації пілотного в Україні проекту, що активно розвивається на теренах Вінницької області. Мова йде про створення чітких, прозорих правил ведення рибоводства як виду бізнесу.

Вінницька область за офіційною статистикою випускає 12 тон риби на рік, тоді як наявні ресурси, а це понад 5.5 тис водойм загальною площею понад 34 тисячі гектарів водного плеса мають потенціал випуску рибної продукції на кілька порядків вищий.

На заході будуть розкриті питання медіації конфліктів між орендарями водних об’єктів та місцевими громадами, юридичного закріплення прозорих правил проведення конкурсів на отримання права оренди, побудови цивілізованого ринку рибопродуктів у нашій області. Адже саме Вінниччина є Всеукраїнським лідером у просуванні антикорупційних реформ у сфері аквакультури, які, в свою чергу, здатні еволюціювати у загальнодержавні стандарти ведення рибоводницького підприємництва.

Розробка Дорожньої карти здійснюється за фінансової підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), яка впроваджується МБО «Фонд «Східна Європа» у партнерстві з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Київський економічний інститут».

Для інформації

Спікерами прес-конференції з проблематики розвитку бізнесу у сфері аквакультури є
• Дяконович Ілля Мар’янович — керівник відділу збереження водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту АПК Вінницької облдержадміністрації
• Лученко Віра Федорівна — спів-керівник ГО “Асоціація рибоводів “СОЮЗ”
• Зільберт Олег Євгенович — експерт з юридичних питань ГО “Спілка підприємців “СТІНА”

Результатом впровадження Дорожньої карти розвитку МСБ у сфері аквакультури стануть:

1. Створення Порядку укладання, виконання та розірвання Договорів оренди водних об’єктів, який би встановлював всеохоплюючий механізм взаємодії між підприємцем, громадою та органами влади і контролю.

2. Розробка Програми підтримки суб’єктів аквакультури у надважливому екологічному і виробничому питанні очистки ставків та аерації.

3. Розробка Програми біологічної очистки водних об’єктів, аерації, відновлення джерел та малих рік.

4. Створення на базі громадських організацій консультаційних центрів для орендарів-рибоводів, громадських об’єднань рибалок-любителів з метою правової та бухгалтерської підтримки.

5. Створення комунальних підприємств, які б отримали в оренду гідротехнічні споруди для утримання їх в належному стані, провадження рибогосподарської діяльності, запобігання надзвичайних ситуацій, підтримки нормального підпірного рівня води при інтенсивному випаровуванні або паводку.

6. Створення племінного рибного господарства на базі одного із рибних цехів існуючих підприємств, що має декілька репродукторів для інкубації риб.

7. Створення спеціалізованих рибних ринків для формування конкурентного середовища, мінімізації цін на рибну продукцію для споживачів Вінниччини, усунення проблем якості, походження продукції та боротьби із браконьєрством.

8. Створення патолого-іхтіологічної лабораторії на кафедрі мікробіології Донецького Національного університету ім.Василя Стуса. Це дасть можливість поєднати навчальний процес з реальними виробничими умовами, а також створить умови для збереженні екологічного балансу при виробництві прісноводних рибопродуктів.

9. Сприяння створенню громадських об’єднань рибалок-любителів при територіальних громадах.

10. Проведення активної інформаційно-роз’яснювальної кампанії з метою впровадження культури любительської та спортивної рибалки.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь:

Дяконович Ілля Мар’янович — керівник відділу збереження водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту АПК Вінницької облдержадміністрації. Тел. 0638336688
Лученко Віра Федорівна — спів-керівник ГО “Асоціація рибоводів “СОЮЗ”. Тел. 0672557245, soyuz2005@gmail.com
Печалін Олександр Валентинович — Голова правління спілки підприємців «СТІНА». Тел. 0637781616, pechalin@ukr.net