9 жовтня у Вінниці відбудеться Круглий стіл на тему “Вінницька митниця: громадська оцінка стану і перспектив реформування”

0
1101

9 жовтня 2018 року, Вінниця Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом із Спілкою підприємців «СТІНА» за підтримки Вінницької облдержадміністрації в рамках Проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» (фінансується ЄС та МФ Відродження) проводитиме круглий стіл «Громадська оцінка стану та перспектив реформування Вінницької митниці у розрізі спрощення процедур торгівлі».

Захід відбудеться у приміщенні Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ (м.Вінниця, вул.Соборна 87). Початок – о 10.00.

На заході виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків презентуватиме результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю (https://goo.gl/ZkAkWY), та порівняє їх з даними Вінницької області.

Виконавчий директор Спілки підприємців «СТІНА» Олександр Сологуб поінформує учасників про результати громадського дослідження роботи Вінницької митниці.

Важливим є значний рівень підтримки громадського впливу з боку органів державної влади. За словами першого заступника Голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, справжні позитивні зрушення можливі лише за умов залучення до процесів реформування представників малого і і середнього бізнесу та громадськості.

Запрошуємо до участі у Круглому столі представників МСП та громадянського суспільства, експертів, представників ЗМІ.

Для інформації: загалом, український бізнес позитивно та нейтрально оцінює вплив Угоди про асоціацію з ЄС та покладає великі надії на майбутнє. На Вінниччині, 55% опитаних підприємств вважають, що виграють від Угоди, 40% не впевнені та близько 5% мають песимістичні очікування.

Основні проблеми в роботі митниці у 2017-2018 роках загалом по Україні не змінилися з 2015 року – недосконале митне законодавство, корупція та недостатня прозорість. Вінницька область за показниками майже не відрізняється від загальної ситуації. В області дещо зменшились грошові витрати при імпорті, але частіше повідомляють про свідоме завищення митної вартості. Тим не менше, Вінниччина – одна з трьох областей, де найбільше розповсюджений електронний документообіг (93% опитаних), а також одна з чотирьох областей, де підприємства найактивніше використовують інтернет (89% опитаних) для пошуку торговельної інформації.