Анонс: у Вінницькому прес-клубі відбудеться представлення робити бізнес-омбудсмена Вінниччини Ігоря Швеця

0
266

21 червня 2017 року у Вінницькому прес-клубі відбудеться прес-конференція, на якій буде презентовано Інституцію бізнес-омбудсмена у Вінницькій області. Під час конференції відбудеться підписання Меморандуму «Про взаєморозуміння» між найбільшими Вінницькими громадськими об’єднаннями підприємців: Вінницьким бізнес клубом та Спілкою підприємців «СТІНА».

Установа бізнес-омбудсмена у Вінницькій області є пілотним для України проектом регіональної підтримки та захисту підприємців, метою якого, в першу чергу, є запобігання недобросовісній поведінці органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно суб’єктів підприємництва, а також оперативне реагування на проблеми розвитку малого і середнього бізнесу, досудове вирішення спорів між бізнесом та органами контролю та медіація конфліктів у цій сфері.

«Сьогодні у нас діє така система захисту підприємців, що дозволяє органам контролю маніпулювати власними функціям на цілком законній основі. У більшості випадків підприємець, навіть якщо він не згодний, наприклад,  із рішенням представників фіскальної служби, все одно не буде подавати до суду на неправомірні дії держслужбовців.  Поки суд розгляне ці питання та винесе остаточне рішення, бізнесмен втратить значні кошти та час. Тому, сьогодні дешевше сплатити санкційні суми та працювати якійсь час спокійно, ніж виборювати власну правду», – говорить Голова правління Спілки підприємців «Стіна» Олександр Печалін.

«Натомість, поява бізнес-омбудсмена дозволить дуже швидко реагувати на такі прояви не добросовісної поведінки чиновників. Адже омбудсмен має право представляти інтереси бізнесу щодо спірних питань в органах влади та правопорядку, та може вирішувати більшість питань оперативно і в досудовому порядку», – впевнений член правління Вінницького бізнес клубу Анатолій Кутинський.

Дуже важливим є той факт, що вже до кінця вересня п.р. інституція бізнес-омбудсмена буде мати вповноважених представників у 11 районах області. Така можливість буде реалізована завдяки технічній допомозі Програми «Лідерство в економічному врядуванні» за підтримки Національного агентства США з міжнародного розвитку USAID.

За словами Першого заступника Голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, обласна влада зацікавлена в економічному розвиткові регіону, і діяльність установи бізнес-омбудсмена буде важливою зокрема і в цьому аспекті.

Нагадаємо, що партнерами інституції бізнес-омбудсмена є Вінницька облдержадміністрація, Вінницька обласна рада та Регіональна рада підприємців, між якими був підписаний меморандум про створення відповідної інституції. У листопаді минулого року рішенням більшості членів Регіональної ради підприємців бізнес-омбудсменом у Вінницькій області було обрано Ігоря Швеця – знану у підприємницькому середовищі людину, поважного спеціаліста,  керівника аудиторської компанії «Гроссбух».