«Кава з губернатором»: нова традиція відвертого спілкування між бізнесом і владою.

0
2763
Кава з губернатором
В.Коровій, О.Печалін, П.Варшавський

2 квітня відбулася зустріч Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія з вінницькими підприємцями. За чашкою кави у неформальній атмосфері присутні обговорили нагальні питання регіонального бізнесу, а також шляхи налагодження ефективної співпраці між владою та підприємцями Вінниччини.

Ініціаторами зустрічі виступили Спілка підприємців «СТІНА» і Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

За кавою вели розмову Валерій Коровій, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, Голова правління Спілки підприємців «СТІНА» Олександр Печалін, бізнес-омбудсмен у Вінницькій області Ігор Швець і керівники вінницьких мереж роздрібної торгівлі Тетяна Брижчук, Павло Варшавський, Наталя Поблоцька, Ігор Щур, Євген Шустерман, Лариса Телега та ін.

Учасники обговорили можливість створення в нашому місті Центру компетенцій закупівельних груп в рамках проекту «Купуємо разом 2.0», який з 2015 року успішно реалізується за допомогою польських експертів на території України.

за філіжанкою кави вирішуються важливі питання

На думку п. Печаліна, такий центр не тільки об’єднає експертів, зацікавлених у розвитку ідеї закупівельних груп В2В в Україні, а й буде орієнтований на підвищення конкурентоспроможності та ефективності вінницького бізнесу.

Нагальним стало обговорення питань щодо надання послуг підприємницьким структурам суб’єктами природніх монополій із газо-, світло-, та водопостачання. Відтак, очільник області вніс пропозиції стосовно налагодження взаємовідносин між бізнесом та природними монополіями (які надають житлово-комунальні послуги населенню) та ініціював зустріч обох сторін.

Ще одним важливім питанням для обговорення стала реалізація соціального проекту Руху підприємців «Я для моєї громади», передбаченого Стратегією розвитку МСП Вінницької області до 2020 року. Проект передбачає популяризацію підприємницької діяльності та робочих професій, що надзвичайно актуально в умовах нестачі кваліфікованих кадрів і складної ситуації з трудовою міграцією.

Глава області поінформував присутніх, що в минулому році в область було залучено кілька потужних компаній, які забезпечать багатьох вінничан не тільки робочими місцями, але й гідною заробітною платою. За словами п.Коровія, згідно із попередніми розрахунками вже наприкінці поточного року середня заробітна плата в Вінниці складатиме близько 9000 грн.

На цій позитивній ноті співрозмовники потиснули один одному руки й домовилися проводити зустрічі у такому форматі регулярно. Та поки ми готуємося до наступного запрошення на каву в червні, вже сьогодні відповіді на деякі цікаві та важливі питання нам надали безпосередні учасники заходу.

Володимир Мережко

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

«Пане Володимир, як Ви вважаєте, зустрічі в подібному форматі можуть допомогти налагодити більш продуктивну співпрацю між владою, бізнесом та громадою?» (СТІНА)

«Звичайно. На мою думку, сьогоденні реалії та інтенсивність розвитку суспільства диктують умови для налагодження комунікації між різними сторонами, в яких на зміну конкуренції приходять конструктивний діалог і порозуміння. І саме зустрічі в подібному неофіційному форматі, так би мовити «без краваток», сприяють налагодженню конструктивної взаємодії влади, громади і бізнесу, яка є запорукою важливих змін у громадах і суспільстві загалом».

«Зближення між інституціями владою та бізнесом – це корисно, чи може зашкодити розвитку економіки Вінниччини?» (СТІНА)

«Вважаю, це навпаки дає можливість залучити якомога більше необхідних ресурсів, а отже – охопити широкий спектр соціальних, економічних, інформаційно-комунікаційних та інших питань, подолати умовні та реальні бар’єри і ефективно вирішувати важливі суспільні завдання. Навіть міжнародний досвід показує нам, що саме між секторна співпраця влади, громади та бізнесу може мати вирішальний вплив на розвиток територій та громад. І недостатньо, щоб ці три сектори просто існували поруч, тому що разом – це новий досвід, нові можливості, нові рішення, новий погляд на давно відомі речі, формування нової культури взаємозв’язків у суспільстві. У кожного з них своя специфіка, окрема роль і місце у суспільстві. Тому абсолютно необхідною є їхня тісна взаємодія, яка дає взаємно підсилений ефект і позитивний результат».

Тетяна Брижчук

Тетяна Брижчук, власник мережі супермаркетів «МегаСмак».

«Пані Тетяна, Ви були присутні на зустрічі, як вважаєте – наскільки корисно для бізнес-спільноти може стати налагодження комунікацій з представниками державної влади на рівні відкритого діалогу?» (СТІНА)

«З моєї точки зору налагодження комунікації підприємців з представниками державної влади дуже корисно. Особливо в такому незвичайному форматі. Мені особисто було цікаво почути думку губернатора про конкуренцію, розвиток регіону, підвищення заробітної плати. Я сподіваюсь, що бізнесу та владі вдасться налагодити конструктивний діалог, тобто буде конкретний результат: природні монополісти (Водоканал, Вінницягаз тощо) будуть сприймати бізнес як клієнтів, за допомогою влади буде реалізований проект “Купуймо разом” (або інший корисний для МСБ) тощо».

Павло Варшавський

Павло Варшавський, директор мережі магазинів «Продукти24»

«На Вашу думку, наскільки необхідні бізнес-спільноті зустрічі в такому форматі?» (СТІНА)

«Я вважаю, що такі зустрічі потрібні для бізнесу. Вони дають розуміння як будувати відносини з владою і зрозуміти її бачення на розвиток бізнесу. Також зустрічі показують, що влада це конкретні люди, які працюють в нашому місті і до них можна звернутись при необхідності».

Отже в нас е всі приводи сподіватися, що започаткована традиція – «кава з губернатором» стане не тільки постійною, але й корисною для всіх пластів нашої громади. Адже, не таємниця, що добробут та благополуччя громадян нашого міста, та й всієї країни багато в чому залежить від стабільних, надихаючих на творчість та розвиток умов для ведення успішного бізнесу.

Спілка підприємців та підприємств висловлює подяку Валерію Коровію (приємно, що наш губернатор висловив повагу до нашої роботи, прикрасивши свій піджак значком учасника Спілки підприємців «СТІНА»), проекту ООН “Зміцнення бізнес – об’єднань малих та Середніх підприємств» #UNDP_BMO за отриману компетенцію у створенні закупівельних груп, та особисто Володимиру Мережко за новаторській підхід та плідну співпрацю із громадськістю.