Підтримка переселенців в рамках проєкту “Координація проїзду та організація таборів для ВПО у Вінницькій області”

0
154

З моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, тисячі українців щодня вимушені тікати від бомбардувань російської армії. Ворог бомбить мирні міста та села, це змушує українців переїжджати в більш безпечні та спокійні регіони. Таким чином, чимало громад в Україні стали транзитними для вимушено переселених осіб (ВПО) зі східних, південних та інших областей нашої країни де ведуться активні бойові дії.

За інформацією Вінницької облради станом на травень 2022 р., на постійному проживанні, у Вінницькій області перебувало 96 295 переселенців з них 28 114 дітей. Це переселенці, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи та залишились очікувати кінець війни у Вінницькій області.

Великий наплив ВПО змусив швидко реагувати не тільки органи державної влади, але й громадські та волонтерські об’єднання, діяльність яких направлена на вирішення  суспільних та соціальних проблем.

Так,  тільки в кінці лютого 2022 р. до громадської організації “Асоціація культурного підприємництва “Пік-Арт” звернулось близько 80 осіб, яким необхідний був тимчасовий прихисток на території Вінницької області. Ми скоординували людей  на садиби, які в мирний час розвивали зелений туризм  та вільні квартири у м. Вінниця учасників нашої організації, які готові були прийняти у себе ВПО. Але в той же час, зелені садиби та квартири у м. Вінниця, не були готові до прийому та забезпечення першочергових потреб такій кількості людей одночасно. Тому завданням нашого проєкту було облаштувати зелені садиби та квартири необхідною технікою, меблями, постільною білизною, миючими засобами, засобами гігієни, медичними препаратами та харчами для забезпечення першочергових потреб переселенців та надати ВПО продуктові набори та набори засобів гігієни.

Таким чином, починаючи з 22.03.2022 р. ми забезпечили садиби та квартири необхідними товарами та технікою для комфортного розміщення переселенців,  скоординували на  5 садиб у с. Буша, на одну в с. Гайове та на 3 квартири в м. Вінниця 40 сімей переселенців, з яких 106 осіб  забезпечили безкоштовним проживання в рамках проєкту. 139 осіб отримали продуктові комплекти (товари першої необхідності) та комплекти засобів гігієни, з яких 116 осіб жінки та діти.

Крім цього, наша організація співпрацює з підприємцями м. Вінниця та благодійними фондами, які в свою чергу долучились до нашого проєкту та надали нам продукти харчування, засоби гігієни для дітей, ліки, одяг тощо. Дані товари ми під час поїздок в села Буша та Гайове передали власникам садиб та переселенцям.

Проєкт став можливим завдяки проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується IsarEdnannia за фінансовоїпідтримкиЄвропейського Союзу»

Партнер проєкту Фонд “МХП-Громаді”

Висловлюємо подяку всім, хто долучився до проєкту та підтримав співвітчизників в скрутний момент:

Спілка підприємців “Стіна”, волонтерський центр “Шахіна”, садиби: “Арт-драбина”, “Гостинна садиба Подільська родина”, “Лисиця Алісовна”, “Затишна хатка”, “У Діни”, “Івана Богуна”