Що таке сталий розвиток і наскільки він важливий для підприємців?

0
7311

Сталий розвиток – це розвиток, при якому задоволення потреб нинішнього покоління відбувається без обмеження можливостей майбутніх поколінь задовольняти свої потреби. Головне завдання цього напряму – донесення розумного підходу до використання ресурсів Землі, дбайливого ставлення до екології навколишнього світу. Важливість дотримання балансу між необхідністю людства в економічному, соціальному розвитку та тим, щоб при цьому не нашкодити нашій планеті.

Місяць тому PR-менеджер Спілки  «СТІНА» Маріанна Сологуб стала учасником медійного табору, що був організований Громадської організацією “Буковинська агенція регіонального розвитку” у м.Чернівці.

Головним завданням події було донесення важливості ідей сталого розвитку в нашому суспільстві, а також привернення уваги громадськості до актуальних проблем нашого часу.

А проблеми в тому, що повітря забруднене, що ліси вирубуються, що сміттєві звалища перевантаженні відходами з пластику, що вода уходить глибоко в землю, а Буг міліє та заростає. Україна – наш дім. І якщо сьогодні не подбати про стан нашого спільного дому, то завтра нам просто ніде буде жити. Крім того, від середовища в якому ми живемо залежить й добробут нашої спільноти. Бідна земля – бідні люди – бідний бізнес. Підприємці – це саме та сила, яка рухає сучасним світом, вибираючи напрямки цього руху.

Підприємці – це творці майбутнього, які можуть зіграти як на посилення цієї проблеми, так і на допомогу в її вирішенні.

Крім того, саме в турботі про інших полягає принцип соціальної активності, яка при вірному використанні може не тільки допомогти зробити добру справу, а й підняти свій статус в очах суспільства, залучити нових клієнтів і залишити після себе добру спадщину, якою можна буде пишатися.

Сталий розвиток будь-якої країни в сучасних умовах розвитку світової економіки є основоположною категорією, яка визначає  місце цієї країни в світовому рейтингу. З метою визначення рівня сталого розвитку окремо взятої країни, на міжнародному рівні розроблено методики оцінки такого розвитку. Сутність зазначеної методики полягає в необхідності оцінки кожної складової сталого розвитку (економічної, соціальної, екологічної), рівня їх гармонізації та коефіцієнта стійкого розвитку.

Особливо активно ідеї сталого розвитку поширювалися в світі в останні 10-15 років. Велика кількість країн зробила реальні кроки по переходу до сталого розвитку. У них створені державні органи, відповідальні за сталий розвиток (ради, комісії, комітети), розроблені або розробляються документи національного рівня, що орієнтують розвиток на шлях стійкості (концепції та стратегії сталого розвитку, закони, інші нормативні та методичні документи). Дедалі більшого поширення набувають моделі сталого виробництва та споживання. Розширюється участь громадськості, вчених, бізнесу в розв’язанні проблем сталого розвитку.

Отже, сильне та відповідальне суспільство – це сильна, здорова, процвітаюча країна.

Кожен підприємець може внести свою дещицю в сталий розвиток України шляхом невеликих зусиль. Наприклад, в супермаркетах зробити альтернативу пластиковим пакетам безкоштовними паперовими. Так, на це доведеться витратитися. Але ці кошти допоможуть знизити рівень забруднення. Біля свого закладу встановити стоянку для велосипедів, що допоможе зробити екологічно чистий транспорт більш привабливим для використання, плюс приверне нових клієнтів. Посадити біля свого підприємства пару дерев, що будуть давати кисень не тільки людям, але і вам самим. Насправді тут не потрібні мега зусилля, достатньо трошки подумати про те: хто ми і куди рухаємося?

Не тільки підприємці, ну і кожен громадянин може внести свою частинку в поліпшення умов нашого життя та збереження екології. Але саме підприємці мають можливість показати позитивний приклад, стати, так би мовити, локомотивом потягу, який їде в наше спільне майбутнє.