У Вінниці представили проект Дорожньої карти розвитку МСБ у сфері аквакультури

0
726

27 липня у Вінницькому прес-клубі відбулась презентація проекту Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва у сфері аквакультури.

В рамках заходу експерти Спілки підприємців “Стіна” та Асоціації рибоводів “Союз”, а також представники Департаменту АПК Вінницької облдержадміністрації поінформували представників ЗМІ щодо стану реалізації пілотного в Україні проекту, що активно розвивається на теренах Вінницької області. Мова йде про створення чітких, прозорих правил ведення рибоводства як виду бізнесу.

Вінницька область за офіційною статистикою випускає 12 тон риби на рік, тоді як наявні ресурси, а це понад 5.5 тис водойм загальною площею понад 34 тисячі гектарів водного плеса мають потенціал випуску рибної продукції на кілька порядків вищій.

На заході були розкрити питання медіації конфліктів між орендарями водних об’єктів та місцевими громадами, юридичного закріплення прозорих правил проведення конкурсів на отримання права оренди, побудови цивілізованого ринку рибопродуктів у нашій області. Адже саме Вінниччина є Всеукраїнським лідером у просуванні антикорупційних реформ у сфері аквакультури, які, в свою чергу, здатні еволюціювати у загальнодержавні стандарти ведення рибоводницького підприємництва.

Розробка Дорожньої карти здійснюється за фінансової підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID ЛЕВ), яка впроваджується МБО «Фонд «Східна Європа» у партнерстві з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та ГО «Київський економічний інститут».