У Вінниці відбулась презентація-обговорення адвокаційної кампанії зі створення стандартів бізнесу та запровадження системи саморегулювання

0
629

Захід «Високі стандарти бізнесу – безпека та якість для споживача», організаторами якого є ГО “Ліга ділових та професійних жінок України” і UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, зібрав у конференц-залі готелю Франція представницьку аудиторію.

Організатори Вінницької презентації-обговорення

Серед учасників були виконавча директор ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка, директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян, консультант проекту ПРООН «Зміцнення бізнес об’єднань малих і середніх підприємств» Любомир Чорний, координатор проекту ПРООН Юлія Голованова, голова правління Спілки підприємців СТІНА Олександр Печалін, експерт Офісу ефективного регулювання (BRDO) Христина Файчак, керівник сектору ДРС Олеся Данілова, представники міністерств, профільних комітетів, бізнесу і бізнес – об’єднань та інші.

Головними темами обговорення стали: формування стандартів, створення правил безпеки та якості, джерела потенційних ресурсів для бізнесу, можливості впровадження системи саморегулювання.

 

Слово має Юлія Голованова

Подію можна відзначити вільним та активним спілкуванням при обговорені важливих питань, втілення яких може значно покращити якість життя нашого суспільства і вивести підприємництво  Вінниччині на новий, більш високий, стабільний та прибутковий рівень добробуту.

Дискусії велися на різноманітні, цікаві та нагальні теми. Але, щоб не обговорювалося, все приводило до спільного розуміння: для заможності нашому суспільству не вистачає обізнаності, професійної освіти, створення гідних стандартів якості, зацікавленості в наданні та одержанні якісних послуг та прозорий контроль за зазначеною якістю. В підсумку, присутні зійшлися на тому, що для формування якісних послуг та створення сприятливих умов для розвитку підприємництва треба втілювати нові стандарти та нову культуру ведення бізнесу і його споживання.

Виступає Віталій Погосян

Також було обговорено бачення майбутньої співпраці між бізнес спільнотою та владою. Віталій Погосян наголосив на тому, що Вінницька міська рада надалі працюватиме над розвитком малого та середнього підприємництва у місті, який визначено пріоритетом стратегії розвитку “Вінниця — 2020”.

Крім того, він розповів про досягнення міської влади в плані розвитку, будівництва, реконструкцій, благоустрію та залучення великих компаній до нашого міста за останні пару років в рамках реформи децентралізації. Пан Погосян розповів що для вінничан вже зараз створюються гідні умови для життя та праці, завдяки яким в людей не буде потреби їхати на заробітки в пошуках більш високої зарплатні. Більш того, завдяки створеним новим умовам, заробітчани будуть вертатися в рідне місто. Директор департаменту зазначив, що на даний момент вже багато чого зроблено для покращення умов життя та ведення бізнесу завдяки відкритості влади до пропозицій і діалогів, та бажання створювати сильне та заможне суспільство. Але не треба вимагати всього та зразу.

Для позитивних змін потрібен не тільки час, але й пряма зацікавленість в гарному результаті та тісна співпраця між громадою, підприємцями та владою.

Гарні і розумні учасники заходу: Олеся Данілова, Ірина Черната, Анастасія Островерхова

В рамках заходу були обговоренні можливості впровадження системи саморегулювання бізнес-спільноти шляхом створення Асоціації, яка буде в змозі встановлювати власні правила гри, створювати умови та стандарти ринку, боротися з тіньовим бізнесом та корупцією.

Подія була дуже цікавою та інформативною. На жаль, неможливо описати все що відбувалося в одній короткій новині.  Якщо вас зацікавив захід та ви хочете дізнатися про нього більше, тисніть тут.

Довідкова інформація:

Проект адвокаційної кампанії зі створення стандартів бізнесу та запровадження системи саморегулювання виконується ГО “Ліга ділових та професійних жінок України” у співпраці з проектом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств, який впроваджується за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Партнерами проекту є ГО “Вінницька обласна організація “Спілка підприємців “Стіна”, CIPE Ukraine Kyiv-Mohyla Business School, Інституту партнерства та сталого розвитку, Спілки перукарів України, Офіс ефективного регулювання, Національної платформи МСБ, Вінницького Клубу Ділових Людей, Донецької Торгово-Промислової Палати

Цілями проекту є:

 • розробка ефективних стандартів ведення бізнесу та надання послуг, які відповідають сучасним умовам і сприйматимуться всіма зацікавленими сторонами: суб’єктами підприємництва, органами влади, професійною спільнотою та споживачами
  (тому запрошуємо всіх бажаючих долучатись до процесу створення комфортних правил гри та підвищити якість товарів і послуг, тим самим залучати нових клієнтів і масштабувати бізнес)
 • формування нової культури ведення бізнесу та споживання
 • позитивний вплив на попит та створення здорового конкурентного середовища
 • забезпечення неупередженого та якісного контролю за якістю послуг
 • підвищення відповідальності учасників ринку
 • детінізація підприємницької діяльності
 • протидія наслідкам недбалого та тіньового підприємництва
 • створення альтернативи застарілому, неефективному, корупціогенному регулюванню та адміністративному тиску
 • зміцнення довіри до українського бізнесу з боку вітчизняних та іноземних патнерів та споживачів.