Спілка підприємців Стіна проти мільйонних штрафів

0
192

У нас в Спілці вже був прецедент – коли податкова описала вартість товару, який був в магазині і примножила отриману суму на 5 (розмір штрафу був більш 1.5 млн.) .

Щоб цього не відбулось – наша організація ініціювала зустріч керівників бізнес-асоціацій по розробці плану адвокації, щодо недопущення введення обов’язкового обліку товарних запасів на єдиному податку.

Адвокацію на Національному рівні ми  здійснюємо через Національну платформу МСБ.

Спілка підприємців Стіна – є одним із засновників Нацплатформи, а голову правління Спілки підприємців Стіна – Печаліна Олександра  обрали минулого місяця керівником адвокаційного комітету.

Платформа МСБ об’єднує найкращих експертів, які необхідні для проведення якісної національної адвокації.

Що зроблено:

Експерти Національної платформи малого та середнього бізнесу опрацювали проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (оприлюднений для обговорення 05.04.2021 р.), розроблений з метою виконання фізичними особами-підприємцями (далі – ФОП) норм п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

20-26 квітня 2021 року були проведені консультації щодо визначення впливу пропонованого регулювання на суб’єктів малого (мікро-) підприємництва та детального переліку процедур, виконання яких необхідне для здійснення регулювання.

Олексій Літвінов
Автор розробки:

 • Зауваження до проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» (щодо АРВ – аналізу регуляторного впливу).
  Мосунов Богдан
  Автор розробки:
 • М-ТЕСТ (тест мікро-, малого підприємництва) на проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку»Олександр Чумак
  Коммунікації GR
 • Відправили звернення в Державну регуляторну службу України (ДРС)
 •  ДРС рекомендував Мінфіну доопрацювати наказ з урахуванням наших рекомендацій
 • 17 червня представники Нац.платформи зустрілись із керівництвом ДРС і прорахували можливі варіанти розвитку подій і нашу реакцію на них
 • 18 червня склали адвокаційний план

Сподіваємось на перемогу

Дякуємо нашим  партнерам  з швейцарсько-українського проекту “Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств (Етап 2)”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України і за підтримки Швейцарії.