ВАЖЛИВО! З 4 квітня вводиться жорсткий контроль за виробництвом і обігом харчових продуктів.

0
1820

Шановні підприємці!

Спілка СТІНА інформує, що з 4 квітня вступає в силу Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Чому він важливий? Коротко:

  • Прийнятий в рамках загального Євроінтеграційного пакету, цей ЗУ відображає окремі правила роботи харчового сегменту в полі європейського законодавства. Не дотримання його норм закриває дорогу експорту в ЄС та обмежує можливості виробників і торговців харчовими товарами і кормами в плані технологій і стандартів виробництва, зберігання і обігу. Маніпуляції з просрочкою, відхилення від ГОСТів, інші спроби «трошки похитрувати» наразі стають поза законом і жорстко каратимуться.
  • Ключові моменти – ризикоорієнтований підхід і введення Акту перевірки
    • Всі підприємства і торгівельні об’єкти матимуть статус ризику. Вищий статус – більше і прискіпливіше будуть перевіряти. Ранг статусу визначатиметься за критеріями об’єктивного ризику для життя і здоров’я людей. Тобто, для прикладу, м’ясні лавки матимуть високий статус ризику через біологічні та санітарні особливості, а магазини, що торгують виключно герметично фасованими продуктами – низький статус ризику.
    • Акт перевірки буде містити вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що нібито має мінімізувати корупційні ризики.
  • за порушення нового закону передбачені жорсткі санкції. Зокрема, сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 000 гривень – в залежності від вчиненого правопорушення. Крім того, в разі виявлення на виробництві факторів, які становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може прийняти рішення про тимчасове припинення виробництва (обігу) харчових продуктів або кормів.

Спілка підприємців СТІНА вважає принципи зазначеного закону важливими і доречними, але застерігає органи нагляду і контролю від надмірного тиску на суб’єктів підприємництва.

Ми докладемо усіх зусиль для захисту сумлінних операторів ринку!

На коментарі експертів СП СТІНА з приводу вступу в дію ЗУ № 2042-VIII від 18 травня 2017 року чекайте незабаром на нашому сайті та в мережі фейсбук.