ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ щодо недопущення тиску на бізнес шляхом зобов’язання встановлення приладів дистанційного обліку газу!!!

0
2660

Колеги! Просимо підтримати важливу ініціативу та зупинити дію корупційної постанови НКРЕКП, що прямим чином перешкоджає веденню підприємницької діяльності і є такою, що відверто шкодить Державній політиці розвитку МСБ в Україні.

(уважно ознайомтесь із змістом звернення та підтримайте зусилля підприємницьких об’єднань країни)!

 ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ПРОБЛЕМИ: В 2015 році завдяки депутатам ВРУ Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), отримала право законодавчої ініціативи, в т.ч. право затверджувати кодекс газороздільних систем  (ст.4 ЗУ «Про ринок газу»), яким скористалась всупереч своїм  основним  обов’язкам регулятора діяльності  суб’єктів природних монополій на ринках газу, збалансування інтересів суб’єктів господарювання, споживачів і держави, захист справ споживачів товарів (послуг) на ринку, що перебуває в стані  природної монополії та на суміжних ринках суб’єктів господарювання.

Натомість НКРЕКП зобов’язала споживачів газу за власний рахунок встановити на лічильники обладнання для дистанційної передачі даних (модеми), тобто врегулювала надприбутки для монополістів постачальників газу і виробників обладнання за рахунок бізнесу, державного та місцевих бюджетів. Адже газове опалення використовують на об’єктах комунальної і державної власності (школи, лікарні, інші дитячі та учбові заклади, тощо).

За найбільш скромними підрахунками  вартість обладнання модемом одного вузла обліку коштує від 20 тис.грн. Крім того, на здійснення цієї роботи потрібно витрати багато часу – від 3-х місяців (придбати модем, новий лічильник, який дозволяє встановити модем, взяти технічні умови, зробити проект і провести його експертизу, провести монтаж і ввести лічильник з модемом в експлуатацію).

Таким чином, зазначене нововведення негативно вплине на економічний стан підприємницьких структур і приведе до виникнення соціальної напруги в бізнес-середовищі, росту цін на товари і послуги, закриття підприємницької діяльності, особливо в сільській місцевості, відмови від газопостачання. Такі наміри бізнес вже висловлює.

 СУТЬ ПРОБЛЕМИ: вимоги абз.5-6, п.4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг № 304 від 10.03.2016р. зобов’язують підприємців за власний рахунок облаштовувати вузли обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних, якщо обсяг спожитого природного газу в межах до 100 тис. м3 на рік.

 ЯК ЇЇ МОЖНА ВИРІШИТИ: Бізнес-спільнота починає масштабний тиск на регулятора з метою скасування вищезазначеного регулювання шляхом внесення змін до постанови НКРЕКП «Про затвердження кодексу газорозподільних систем» № 2494 від 30.09.2015 р. із змінами і доповненнями.

 ХТО МОЖЕ ЦЕ ЗРОБИТИ: Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг безпосередньо, або за дорученням (постановою)  Кабінету Міністрів України.

ІНІЦІАТОР ЗМІН: Всеукраїнська адвокаційна компанія на чолі із Головою РР Оленою Герасимчук.

 ЩО ПЛАНУЄМО РОБИТИ МИ (ПІДПРИЄМНИЦЬКА СПІЛЬНОТА): розпочинаємо адвокаційну кампанію, що складається із трьох елементів:

  1. Переговори із законодавцями щодо виконання вимог бізнесу
  2. Експертиза та внесення власних пропозицій.
  3. Широкий розголос у ЗМІ та соціальних мережах.

 ЩО ЗРОБЛЕНО ВЖЕ ЗАРАЗ:

  1. Регіональна рада підприємців при Вінницькій ОДА та СП «СТІНА» приєднались до Всеукраїнської ініціативи стосовно необхідності регулювання діяльності  суб’єктів природних монополій на ринках газу, що була започаткована підприємцями Миколаївщини у травні п.р.
  2. Досягнуто домовленостей про спільну адвокаційну роботу та її координацію із Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА
  3. Підготовлено та надіслано спільне звернення СП СТІНА, РРП при Вінницькій ОДА до Президента України та НКРЕКП щодо порушень у діяльності регулятора та внесення відповідних змін до Постанови  НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494 із змінами і доповненнями, внесеними  постановою № 304 від 10.03.2016 року.

Вся боротьба попереду. Оперативний штаб адвокаційної кампанії адмініструється Спілкою підприємців СТІНА, (м.Вінниця, вул.Театральна 14, оф.205, тел. 0637781616, e-mail stina.org@gmail.com, www.stina.org.ua).

Для успішної реалізації нашого плану буть потрібні спільні зусилля та реальна допомога у вигляді організаційних ресурсів, людей, палива і транспорту (на випадок організації масових акцій), залучення ЗМІ, фінансових ресурсів та ін.

Спілка підприємців СТІНА звертається до усіх підприємців Вінниччини ознайомитись із означеним питанням та долучитись до адвокаційної кампанії за скасування  і притягнення до відповідальності осіб, причетних до лобіювання і впровадження законодавчої регуляції, яка містить явні корупційні ознаки та перешкоджає здійсненню підприємницької діяльності.

Якщо ви бажаєте долучитись до акції – пишіть або дзвоніть нам вже зараз!

Звернення до Президента України П.О.Порошенка

Лист-вимога до НКРЕКП

Завантаження