Заходи соцпідтримки бізнесу на час карантину

0
84

Раніше президент анонсував видачу по 8 тисяч гривень малому бізнесу і тим, хто втратить роботу.

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді ввести заходи соціальної підтримки застрахованих осіб і суб’єктів господарювання на період карантинних заходів через епідемію Covid-19.

Відповідний законопроект №4429 глава держави вніс до парламенту 26 листопада. У той же час текст документа на сайті Ради поки відсутній.

Нагадаємо, 24 листопада Зеленський анонсував внесення в парламент законопроектів про допомогу бізнесу і громадянам в умовах карантину.

Зокрема, за його словами, заходи передбачатимуть одноразову матеріальну допомогу тим, чия сфера діяльності підпадає під заборону через посилення карантину. Так, фізособи-підприємці та звільняються наймані робітники зможуть отримати по 8 тисяч грн.

Другим напрямком буде матдопомогу компаніям для збереження ними робочих місць, а третім – компенсація витрат на сплату єдиного соціального внеску для 120 тисяч юридичних осіб.

Відзначимо також, що Кабінет міністрів 25 листопада відновив на період з 1 листопада до 31 грудня поточного року виплату допомоги на дітей для фізичних осіб-підприємців, а також продовжив виплату цієї допомоги без подачі нової заяви для осіб, які отримували її в травні-серпні.
Тим часом 26 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в Україні потрібно негайно вводити жорсткий карантин через поширення коронавирусной інфекції на три-чотири тижні. Напередодні прем’єр Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін розглядає можливість жорсткого карантину на період новорічних свят.
Джерело: Портал Delo.ua