ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови облдержадміністрації 17 квітня 2018 року № 315
Зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Вінницькій області 25 квітня 2018 року за № 58/1554
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи)
І. Загальні положення
- Положення про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) (далі – Положення) визначає механізм надання на конкурсних засадах грантів з обласного бюджету підприємцям-початківцям (далі – Конкурс).
- У цьому Положенні терміни вживаються у наступних значеннях:
- підприємці-початківці (стартапи) – це юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які зареєстровані та здійснюють підприємницьку діяльність у Вінницькій області не більше двох років;
- грант – це безповоротна фінансова підтримка юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для здійснення підприємницької діяльності з подальшим звітом про використання отриманих коштів.
- Положення розроблено в рамках реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року, за-твердженої рішенням 27 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року № 576.
- Головним розпорядником коштів обласного бюджету з надання грантів є Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації (далі – Головний розпорядник).
- Головний розпорядник на конкурсних засадах визначає виконавця, який забезпечує організацію та проведення Конкурсу відповідно до умов цього Положення (далі – Виконавчий адміністратор).
ІІ. Мета і завдання Конкурсу
- Метою проведення Конкурсу є підтримка підприємницьких ініціатив та надання методично-консультативної допомоги громадянам України щодо започаткування власної справи та підприємцям-початківцям щодо розвитку бізнесу.
- Завданнями Конкурсу є:
- надання грантів для реалізації перспективних бізнес-планів;
- надання методично-консультативної допомоги громадянам України та підприємцям-початківцям щодо організації та ведення власного бізнесу;
- популяризація ідей підприємництва.
ІІІ. Умови участі у Конкурсі
- У Конкурсі можуть приймати участь підприємці-початківці (стартапи), а також громадяни України віком від 18 років, зареєстровані у Вінницькій області, які мають намір розпочати підприємницьку діяльність (далі – Учасники).
- Об’єктом відбору Конкурсу є бізнес-плани, які передбачають започаткування підприємницької діяльності, створення нових напрямків або розширення вже існуючих видів діяльності (виробництв, послуг), а також забезпечують створення нових робочих місць та досягнення економічного ефекту.
- Участь у Конкурсі є безкоштовною.
- Учасниками Конкурсу не можуть бути суб’єкти господарювання, які:
- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;
- є нерезидентами України, за винятком випадків, передбачених міжнародними договорами України;
- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
- надають в оренду нерухоме майно, що є одним з основних видів діяльності;
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за отриманням гранту;
- мають заборгованість перед бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- одержали гранти з порушенням умов їх надання або умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому законом порядку;
- одержують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;
- здійснюють господарську діяльність понад два роки.
IV. Організаційні засади проведення Конкурсу
- Конкурс бізнес-планів проводиться протягом трьох місяців у три етапи.
- Конкурсний відбір бізнес-планів здійснюється конкурсною комісією з визначення переможців конкурсу бізнес-планів підприємців-початківців (стартапів) (далі – Конкурсна комісія), склад та Положення про яку затверджуються Головним розпорядником.
- До складу Конкурсної комісії включаються представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, голова постійної комісії обласної Ради з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики, представники громадських організацій та об’єднань суб’єктів господарювання, які не мають права брати участь в Конкурсі в якості Учасників.
- Перший етап Конкурсу триває протягом шести тижнів. На першому етапі Виконавчий адміністратор відповідно до умов цього Положення:
- забезпечує розміщення на офіційному веб-сайті облдержадміністрації оголошення про початок Конкурсу, умови його проведення і термін прийняття заявок на участь;
- проводить інформаційну кампанію щодо популяризації Конкурсу;
- забезпечує он-лайн реєстрацію заявок Учасників.
- Другий етап Конкурсу триває протягом чотирьох тижнів. На другому етапі Виконавчий адміністратор:
- організовує та проводить для Учасників семінари-консультації з підготовки, написання та оформлення бізнес-планів;
- приймає бізнес-плани на участь у Конкурсі.
- Третій етап Конкурсу триває протягом двох тижнів. На третьому етапі:
- голова Конкурсної комісії призначає дату її засідання;
- Виконавчий адміністратор не пізніше 7 робочих днів до дня засідання Конкурсної комісії повідомляє членів Конкурсної комісії та Учасників Конкурсу про дату засідання та надсилає бізнес-плани Учасників електронною поштою членам Конкурсної комісії для ознайомлення та підготовки до засідання Конкурсної комісії;
- засідання Конкурсної комісії та визначення переможців Конкурсу.
- Для участі в Конкурсі Учасники подають:
- на першому етапі Конкурсу – заявку оформлену за зразком згідно з додатком 1;
- на другому етапі Конкурсу – бізнес-план, обсягом не більше 30 сторінок друкованого тексту формату А4.
- Бізнес-плани, надані для участі в Конкурсі, Учасникам не повертаються.
- За повноту і достовірність відомостей в поданих на Конкурс документах відповідає Учасник.
- Бізнес-план на засіданні Конкурсної комісії представляє автор або авторський колектив чисельністю не більше ніж три особи.
- Критеріями оцінки бізнес-планів є:
- оригінальність та обґрунтованість ідеї;
- наявність фінансово-економічного обґрунтування бізнес-плану;
- обсяг прибутку та рентабельність виробництва (надання послуг);
- кількість робочих місць, які планується створити;
- рівень середньомісячної заробітної плати працівників;
- обсяг надходжень до бюджету від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- строк окупності бізнес-плану.
Оцінка бізнес-планів проводиться членами Конкурсної комісії особисто, кожного бізнес-плану за 5-бальною шкалою (1 – найнижчий бал, 5 – найвищий бал) і заноситься до оціночної відомості Учасників Конкурсу згідно з додатком 2. Максимальна сума балів у сукупності дорівнює 35.
Сумарний бал вказується у протокольному рішенні Конкурсної комісії по кожному бізнес-плану Учасників Конкурсу.
- Переможцями конкурсного відбору визнаються Учасники, бізнес-плани яких отримали найбільшу кількість балів.
- Рішення Конкурсної комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні і оформлюється протоколом. У разі рівного розподілу голосів, голос голови Конкурсної комісії є вирішальним.
- Конкурсна комісія призначає і встановлює наступні розміри грантів:
- до 50 тис. грн можуть отримати Учасники, реалізація бізнес-планів яких передбачається у різних сферах діяльності незалежно від їхнього місцезнаходження;
- до 80 тис. грн можуть отримати Учасники, реалізація бізнес-планів яких передбачається у різних сферах діяльності виключно у сільській місцевості;
- до 100 тис. грн можуть отримати Учасники, реалізація бізнес-планів яких передбачає спів фінансування у розмірі не менше 30% від суми гранту.
- Переможці Конкурсу зобов’язані:
- звітувати Виконавчому адміністратору про реалізацію бізнес-плану, який включатиме опис заходів та результативні показники, а саме: кількість створених нових робочих місць, рівень середньомісячної заробітної плати працівників, розмір сплачених за видами податків, обов’язкових платежів до бюджету, обсяг реалізованої продукції (послуг), фінансовий результат діяльності;
- не припиняти підприємницьку діяльність протягом двох років;
- не скорочувати чисельність працівників;
- отриманий грант витрачати виключно на реалізацію мети, яка зазначена в бізнес-плані;
- сплатити всі податки та збори пов’язані з отриманням гранту або доходами внаслідок своєї підприємницької діяльності.
- У разі виникнення спірних та інших питань щодо надання гранту чи незгоди Учасника Конкурсу з рішенням Конкурсної комісії, він має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність Конкурсної комісії в установленому законодавством порядку.
- Рішення Конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вінницької обласної державної адміністрації. Оголошення переможців відбувається на засіданні Конкурсної комісії.
- Протягом 5 робочих днів після прийняття рішення Конкурсною комісією Виконавчий адміністратор надсилає усім Учасникам Конкурсу витяг з протоколу засідання Конкурсної комісії.
- Обов’язковою умовою отримання гранту для громадян України – переможців Конкурсу є здійснення державної реєстрації підприємницької діяльності у Вінницькій області.
- До організації та проведення Конкурсу можуть залучатися також інші громадські організації, благодійні фонди, комерційні структури, які поділяють мету Конкурсу та готові надати організаційне чи матеріальне сприяння у проведенні Конкурсу.
V. Фінансове забезпечення Конкурсу
- Виконавчий адміністратор для використання коштів обласного бюджету відкриває в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області реєстраційний рахунок.
- Протокол засідання Конкурсної комісії є підставою для укладання угоди між Головним розпорядником та Виконавчим адміністратором, відповідно до якої кошти на отримання грантів Учасників-переможців направляються на рахунок Виконавчого адміністратора.
- На підставі витягу з протоколу засідання Конкурсної комісії, наданого переможцям Конкурсу, між Виконавчим адміністратором та Учасником-переможцем укладається угода, в якій зазначаються розмір та порядок надання гранту.
- Виконавчий адміністратор здійснює контроль за виконанням результативних показників бізнес-планів, в тому числі проводить постійний моніторинг реалізації бізнес-планів переможцями конкурсу, та інформує Головного розпорядника.
- Головний розпорядник здійснює контроль за цільовим використанням коштів.
Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації
Володимир МЕРЕЖКО