Уроки релокації: виклики та потреби бізнесу під час війни

0
332

1 вересня відбувся  круглий стіл на тему «Уроки релокації: виклики та потреби бізнесу під час війни».

Про формування сприятливих умов для релокації бізнесу з територій, що тимчасово окуповані чи постраждали внаслідок бойових дій, обговорювали за участі керівництва Вінницька міська рада, Спілка підприємців Стіна, Громадська організація “Вінницький Бізнес Клуб”, об’єднань місцевого та релокованого підприємництва, а також команди проєкту «Relocation Revision», яка проводила тематичне дослідження у Вінницькій, Івано-Франківській та Львівській областях України.
В рамках дослідження було визначено як інтегруються в нових громадах переміщені підприємці та чим їм допомагають на місцях. Про виклики, можливості, перешкоди, державну та місцеву підтримку, відновлення інтеграцію та інновації релокованого бізнесу поінформував керівник проєкту Liubomyr Chornii та презентував аналіз дослідження досвіду релокації бізнесу до центрального і західного регіонів України.
Своїм досвідом та нелегким шляхом релокації ділилися ТОВ «ПІРЕНА», компанія «Anabel Arto», компанія «Укпостач», компанія «STALEKS» та мережа кондитерських кафе «Perfetto».
Під час дискусійної панелі Олександр Печалін розповів про досвід релокації, який має Спілка підприємців Стіна.
Війна спричинила численні та різноманітні, часто дуже нетипові виклики для бізнесу, та попри це і місцевий, і релокований бізнес продемонстрував разючу стійкість і життєздатність. Попереду колосальна робота, провести її ефективно можна лише за умови підтримки на усіх рівнях, починаючи з державного.
Проєкт реалізується за підтримки Центр міжнародного приватного підприємництва CIPE Ukraine та у партнерстві з Вінницька міська рада, центром громадської експертизи, Спілка підприємців СТІНА, Громадська організація “Вінницький Бізнес Клуб”