ВІДКРИТА РЕГУЛЯТОРНА ПЛАТФОРМА

В рамках проекту ООН «Зміцнення бізнес-об»єднань України» наша спілка ініціювала створення Відкритої регуляторної платформи. Міський голова Сергій Моргунов підписав розпорядження Про затвердження Плану заходів з організації і здійснення перегляду місцевого регуляторного середовища у сфері господарської діяльності, створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва у м.Вінниця та Створена Комісія з перегляду регуляторного середовища.

Комісія першочергово розглянула доцільність рішень виконавчого комітету та міської ради, які були подані виконавчими органами міської ради до департаменту економіки і інвестицій як такі, що мають ознаки регуляторних.

Як результат роботи Комісії було вирішено:

– рекомендувати департаменту земельних ресурсів міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності в зв’язку зі змінами в законодавстві для 6 рішень, що регламентують земельні питання;

– рекомендувати департаменту адміністративних послуг міської ради підготувати на розгляд регуляторних органів Вінницької міської ради проекти рішень про втрату чинності 2 рішень, що регламентують роботу закладів торгівлі та громадського харчування, в зв’язку з втратою актуальності даних регулювань;

– рекомендувати виконавчим органам підготувати паспорти нормативно-правових актів, що мають ознаки регуляторних, для подальшого опрацювання Комісією з перегляду;

– рекомендувати включити до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік розробку 5 регуляторних актів у сфері містобудування та архітектури, земельних питань, розміщення тимчасових споруд та конструкцій для здійснення господарської діяльності.

За період роботи Відкритої регуляторної Платформи у Вінниці відбулось 2 робочих засідання, опрацьовано 18 регуляцій, 10 з яких вже скасовано.

Учасниками заходу стали представники сектору Державної регуляторної служби у Вінницькій області, виконавчих органів Вінницької міської ради, Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, органів самоврядування Вінниччини та об’єднань підприємців.

Під час заходу відбулась презентація проекту Регуляторна мапа України. Він дасть можливість залучити ширшу аудиторію підприємців та громадськості до участі у регуляторній діяльності, слідкувати за діяльністю регуляторних органів та відстежувати факти порушень чинного законодавства.

Крім того, було обговорено план розробки регуляторних актів на 2019-2020 р.

а результатами першого року роботи Комісії:

  • сформовано перелік актів Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, які мають ознаки регуляторних;
  • оновлено перелік діючих регуляторних актів Вінниці у форматі відкритих даних та опубліковано їх на порталі opendata.gov.ua;
  • сформовано перелік актів, які використовують виконавчі органи міської ради;
  • опрацьовано 18 нормативно-правових актів;
  • рекомендовано до скасування 13 застарілих регулювань;
  • 11 нормативно-правових актів – скасовано.

Також, під час засідання розглянуто 3 паспорти нормативно-правових актів, які розробили виконавчі органи та обговорено план робіт на майбутній рік.

У 2019 році заплановано продовження перегляду нормативно-правових актів на відповідність принципам державної регуляторної політики; недопущення прийняття економічно недоцільних і неефективних регуляторних актів; відстеження результативності регуляторних актів; забезпечення відкритості та залученості громадських до регуляторних процедур.

Під час п’ятого засідання Комісії з перегляду було опрацьовано 6 адміністративних паспортів нормативно-правових актів, що стосуються архітектурних, землевпорядних, інвестиційних та інформаційних питань. Половину з них рекомендовано до скасування, у зв’язку з втратою актуальності. Щодо інших актів, буде проведено додаткове обговорення з метою визначення подальших дій щодо їх перегляду.

Серед іншого під час засідання розглянули концепцію «Положення про порядок підготовки, розгляду та прийняття регуляторних актів Вінницькою міською радою, її виконавчим комітетом та міським головою» у зв’язку з необхідність більш детального опису алгоритму дій виконавчих органів Вінницької міської ради при розробці, розгляді та затвердженні регуляторних актів.

Окрім того, було розглянуто оновлений аналіз регуляторного впливу проекту рішення «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської об’єднаної територіальної громади» за результатами розгляду, враховуючи недоцільність та неефективність можливого регулювання,  Комісія рекомендувала виконавчому комітету відхилити даний проект рішення і не виносити його на розгляд Вінницької міської ради.