Вінницький стандарт гостинності: програма посилення конкурентоспроможності туристичної індустрії Вінниці
Сторінка проекту у ФБ 

Вінниця має значний туристичний потенціал, який обумовлений зручним географічним розташуванням, наявністю туристичних об’єктів, перспективами розвитку тематичного туризму. Туризм є невід’ємною складовою розвитку економіки міста Вінниці. Так за 2019 рік обсяг туристичного збору в місті сягнув більше 2 млн. грн.

Проте співвідношення місцевих користувачів туристичних послуг та туристів з інших міст/країн становить 9:1, зокрема через низьку конкурентоспроможність малого та середнього бізнесу у сферах гостинності та туризму. В туристичній індустрії не вироблено стандартів сервісу, що знижує привабливість місцевих екскурсій, готелів та ресторанів. Більшість гідів не мають достатньо знань та компетенції, щоб започаткувати власний успішний туристичний бізнес.Враховуючи актуальність вказаної теми, мета проекту:

Посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінниці у сферах туризму та гостинності за рахунок підвищення кваліфікації та навичок гідів, працівників туристичної і готельно-ресторанної сфер.

Виходячи з мети проекту, завдання проекту:

  • посилення конкурентоспроможності гідів та розвиток малого підприємництва в туристичній сфері;
  • удосконалення якості сервісу готелів та ресторанів, вироблення Вінницького стандарту гостинності, поліпшення туристичної пропозиції та посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва у сфері гостинності;
  • консолідація середовища сфери гостинності, гідів, влади та громадськості для посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва у туристичні сфері.

Проект “Вінницький стандарт гостинності” у м. Вінниця реалізується Спілка Підприємців Стіна за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги Проект “Партнерство для розвитку міст” проміс / pleddg у співпраці з Департамент маркетингу міста та туризму Вінницька міська рада.Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент заходів та матеріалів проекту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті www.pleddg.org.ua.